MBB02070C7503FC100
Mfr.Part #
MBB02070C7503FC100
Description
RES 750K OHM 0.6W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
600mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Through Hole
Military Standard :
Not
Resistance :
750kOhm
Working Voltage :
350V
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
2.5mm