MBB02070C7321FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C7321FRP00
Description
RES 7.32K OHM 0.6W 1% AXIAL
MBB/SMA 0207 - Professional
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Feature :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Power Rating :
600mW
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
300V
Lead Free
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
600mW
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
7.32kOhm
Vishay MBB02070C7321FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 7.32kOhm, 0.6W, Metal Film,