MBB02070C4878FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C4878FRP00
Description
RES 4.87 OHM 0.6W 1% AXIAL
Diameter :
2.5mm
Max Power Dissipation :
600mW
Resistance :
4.87Ohms
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Series :
MBB/SMA 0207 - Professional
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
6.5024mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay MBB02070C4878FRP00
4.87Ohms, 0.6W, Metal Film,