MBB02070C4751DRP00
Mfr.Part #
MBB02070C4751DRP00
Description
RES 4.75K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Resistance :
4.75kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.5mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Length :
6.5024mm
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
600mW
Vishay MBB02070C4751DRP00
4.75kOhms, 0.6W, Metal Film,