MBB02070C2672DRP00
Mfr.Part #
MBB02070C2672DRP00
Description
RES 26.7K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistance :
26.7kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
600mW
Length :
6.5024mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay MBB02070C2672DRP00
26.7kOhms, 0.6W, Metal Film,