MBB02070C2580FC100
Mfr.Part #
MBB02070C2580FC100
Description
RES 258 OHM 0.6W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistance :
258Ohms
Diameter :
2.5mm
Max Power Dissipation :
600mW
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
6.5024mm
Power (Watts) :
0.6W
Vishay MBB02070C2580FC100
258Ohms, 0.6W, Metal Film,