MBB02070C2431DRP00
Mfr.Part #
MBB02070C2431DRP00
Description
RES 2.43K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Length :
6.5024mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
2.43kOhms
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
600mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.5mm
Composition :
Metal Film
Vishay MBB02070C2431DRP00
2.43kOhms, 0.6W, Metal Film,