MBB02070C1822DRP00
Mfr.Part #
MBB02070C1822DRP00
Description
RES 18.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Power (Watts) :
0.6W
Max Power Dissipation :
600mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.5024mm
Resistance :
18.2kOhms
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
155°C
Diameter :
2.5mm
Vishay MBB02070C1822DRP00
18.2kOhms, 0.6W, Metal Film,