MBB02070C1621DRP00
Mfr.Part #
MBB02070C1621DRP00
Description
RES 1.62K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Diameter :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Resistance :
1.62kOhms
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
600mW
Tolerance :
±0.5%
Length :
6.5024mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.6W
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay MBB02070C1621DRP00
1.62kOhms, 0.6W, Metal Film,