MBB02070C1331DRP00
Mfr.Part #
MBB02070C1331DRP00
Description
RES 1.33K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Diameter :
2.5mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
600mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1.33kOhms
Length :
6.5024mm
Package / Case :
Axial
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.6W
Lead Free
Vishay MBB02070C1331DRP00
1.33kOhms, 0.6W, Metal Film,