MB403-W120-CW-BP
Mfr.Part #
MB403-W120-CW-BP
Description
LED REPLAC. T-3 1/2 BAYONET WHIT
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
120VAC
Overall Height :
28.4mm
Color :
White
General Purpose Lighting
Viewing Angle :
50 deg
Forward Current-Max :
0.004A
Lens Type :
WATER CLEAR
Millicandela Rating :
1560mcd
Luminous Intensity :
1560.0 mcd
Datasheets
MB403-W120-CW-BP
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING