MB403-R28AC-CW-BP
Mfr.Part #
MB403-R28AC-CW-BP
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAYONET 28V MIN
Overall Height :
28.4mm
Forward Current-Max :
0.018A
Color :
Red
Number of Terminations :
1
Lens Type :
WATER CLEAR
Wavelength :
634nm
Millicandela Rating :
2180mcd
Luminous Intensity :
2180.0 mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28V
Datasheets
MB403-R28AC-CW-BP
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING