MB403-B60AC-CB-BP
Mfr.Part #
MB403-B60AC-CB-BP
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAYONET 60V MIN
Wavelength :
465nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
60V
Overall Height :
28.4mm
Color :
Blue
Luminous Intensity :
700.0 mcd
Forward Current-Max :
0.008A
Millicandela Rating :
700mcd
Datasheets
MB403-B60AC-CB-BP
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING