MB403-A48AC-CA
Mfr.Part #
MB403-A48AC-CA
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAYONET 48V MIN
Color :
Amber
Millicandela Rating :
2180mcd
Luminous Intensity :
2180.0 mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
48V
Overall Height :
28.4mm
Forward Current-Max :
0.016A
Wavelength :
592nm
Datasheets
MB403-A48AC-CA
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING