MB403-A120AC-CW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MB403-A120AC-CW
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAYONET 120V MI
Manufacturer :
Product Category :
Wavelength :
592nm
Millicandela Rating :
2180mcd
Base Type :
Miniature Bayonet (BA9S)
Can Replace Lamps :
Multiple Miniature Bayonet Lamps
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Amber
Series :
MB403
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
120VAC
Configuration :
Single
Size / Dimension :
T - 3 1/4
Applications :
General Purpose Lighting
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
MB403-A120AC-CW
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING