MB402-G28AC-CW-BP
Mfr.Part #
MB402-G28AC-CW-BP
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAYONET 28V MIN
Product Category :
Configuration :
COMMON ANODE, 2 UNITS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Forward Current-Max :
0.018A
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED DISPLAY CLUSTER
Color :
Green
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Display Height :
15mm
Datasheets
MB402-G28AC-CW-BP
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING