MB402-G12AC-CW
Mfr.Part #
MB402-G12AC-CW
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAYONET 12V MIN
Product Category :
Forward Current-Max :
0.022A
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED DISPLAY CLUSTER
Configuration :
COMMON ANODE, 2 UNITS
Number of Functions :
1
Color :
Green
Display Height :
15mm
Datasheets
MB402-G12AC-CW
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING