MB400-NWG28H
Mfr.Part #
MB400-NWG28H
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAY 28V MINI GR
Product Category :
Peak Wavelength :
520 nm
Mounting Feature :
Panel Mount
Luminous Intensity :
2400.0 mcd
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Packing Method :
Bulk
Configuration :
Single
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
No
Forward Current-Max :
0.017A
Color :
Green
Shape :
Round
Lens Type :
WATER CLEAR
Viewing Angle :
45 Deg
Number of Terminations :
1
Datasheets
MB400-NWG28H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING