MB400-NKO120
Mfr.Part #
MB400-NKO120
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAY 120V MINI O
Product Category :
Packing Method :
Bulk
Mounting Feature :
Panel Mount
Viewing Angle :
15 deg
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Shape :
Round
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Forward Current-Max :
0.004A
Lens Type :
WATER CLEAR
Number of Terminations :
1
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
8 Weeks
Color :
Orange
Luminous Intensity :
8000.0 mcd
Number of Functions :
1
Peak Wavelength :
605 nm
Configuration :
Single
Datasheets
MB400-NKO120
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING