MB400-NKL120
Mfr.Part #
MB400-NKL120
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAY 120V MINI W
Product Category :
Lens Type :
WATER CLEAR
Configuration :
Single
Number of Terminations :
1
Luminous Intensity :
9200.0 mcd
Color :
WARM WHITE
Number of Functions :
1
Mounting Feature :
Panel Mount
Forward Current-Max :
0.004A
Surface Mount :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Bulk
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Viewing Angle :
15 deg
Shape :
Round
Datasheets
MB400-NKL120
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING