MB400-NKB28H
Mfr.Part #
MB400-NKB28H
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAY 28V MINI BL
Product Category :
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Terminations :
1
Number of Functions :
1
Lens Type :
WATER CLEAR
Packing Method :
Bulk
Color :
Blue
Viewing Angle :
15 deg
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Luminous Intensity :
3000.0 mcd
Mounting Feature :
Panel Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shape :
Round
Forward Current-Max :
0.017A
Peak Wavelength :
465 nm
Configuration :
Single
Datasheets
MB400-NKB28H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING