MB400-NKB15H
Mfr.Part #
MB400-NKB15H
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAY 15V MINI BL
Product Category :
Packing Method :
Bulk
Luminous Intensity :
3000.0 mcd
Color :
Blue
Mounting Feature :
Panel Mount
Configuration :
Single
Lens Type :
WATER CLEAR
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
1
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
8 Weeks
Forward Current-Max :
0.018A
Viewing Angle :
15 deg
Peak Wavelength :
465 nm
Shape :
Round
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Datasheets
MB400-NKB15H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING