MB200-NWW28H
Mfr.Part #
MB200-NWW28H
Description
LED LAMP T-1 3/4 BAYONET 28V SUB
Product Category :
Size :
5.1mm
Luminous Intensity :
1560.0 mcd
Shape :
Round
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
8 Weeks
Configuration :
Single
Number of Functions :
1
Packing Method :
Bulk
Number of Terminations :
1
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Forward Current-Max :
0.017A
Lens Type :
WATER CLEAR
T-code :
T-1 3/4
Color :
White
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Viewing Angle :
50 deg
Mounting Feature :
Panel Mount
Datasheets
MB200-NWW28H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING