MB200-NWR12H
Mfr.Part #
MB200-NWR12H
Description
LED LAMP T-1 3/4 BAYONET 12V SUB
Product Category :
Luminous Intensity :
2800.0 mcd
Lens Type :
WATER CLEAR
Packing Method :
Bulk
Surface Mount :
No
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Peak Wavelength :
634 nm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Color :
Red
Number of Functions :
1
Forward Current-Max :
0.025A
Size :
5.1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shape :
Round
Configuration :
Single
Viewing Angle :
30 deg
T-code :
T-1 3/4
Number of Terminations :
1
Mounting Feature :
Panel Mount
Datasheets
MB200-NWR12H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING