MB200-NWG15H
Mfr.Part #
MB200-NWG15H
Description
LED LAMP T-1 3/4 BAYONET 15V SUB
Product Category :
Peak Wavelength :
520 nm
Number of Terminations :
1
Lens Type :
WATER CLEAR
Shape :
Round
Luminous Intensity :
2400.0 mcd
Surface Mount :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Viewing Angle :
45 Deg
Number of Functions :
1
T-code :
T-1 3/4
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size :
5.1mm
Mounting Feature :
Panel Mount
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Configuration :
Single
Packing Method :
Bulk
Color :
Green
Forward Current-Max :
0.018A
Datasheets
MB200-NWG15H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING