MB200-NKO12H
Mfr.Part #
MB200-NKO12H
Description
LED LAMP T-1 3/4 BAYONET 12V SUB
Product Category :
Packing Method :
Bulk
Shape :
Round
Peak Wavelength :
605 nm
Lens Type :
WATER CLEAR
Viewing Angle :
15 deg
Number of Terminations :
1
Color :
Orange
Mounting Feature :
Panel Mount
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size :
5.1mm
Luminous Intensity :
8000.0 mcd
Number of Functions :
1
Configuration :
Single
Surface Mount :
No
Forward Current-Max :
0.025A
Factory Lead Time :
8 Weeks
T-code :
T-1 3/4
Datasheets
MB200-NKO12H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING