MB200-NKA28H
Mfr.Part #
MB200-NKA28H
Description
LED LAMP T-1 3/4 BAYONET 28V SUB
Product Category :
Packing Method :
Bulk
Shape :
Round
Number of Functions :
1
Forward Current-Max :
0.018A
Peak Wavelength :
592 nm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
T-code :
T-1 3/4
Viewing Angle :
15 deg
Luminous Intensity :
3600.0 mcd
Surface Mount :
No
Configuration :
Single
Lens Type :
WATER CLEAR
Mounting Feature :
Panel Mount
Number of Terminations :
1
Size :
5.1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Amber
Datasheets
MB200-NKA28H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING