MB200-NFR24H
Mfr.Part #
MB200-NFR24H
Description
LED LAMP T-1 3/4 BAYONET 24V SUB
Product Category :
Shape :
Cylindrical
Surface Mount :
No
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Factory Lead Time :
8 Weeks
Configuration :
Single
Luminous Intensity :
780.0 mcd
Size :
5.1mm
Viewing Angle :
75 deg
Packing Method :
Bulk
Color :
Red
Lens Type :
WATER CLEAR
Number of Functions :
1
Peak Wavelength :
634 nm
T-code :
T-1 3/4
Number of Terminations :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Panel Mount
Forward Current-Max :
0.02A
Datasheets
MB200-NFR24H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING