MA700.A.ABC.001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MA700.A.ABC.001
Manufacturer
Taoglas
Description
RF ANT 750/892MHZ DOME SMA MALE
Stock
41
In Stock :
41
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Ingress Protection :
IP67
Frequency (Center/Band) :
750MHz 892MHz 1.588GHz 1.9GHz 2.4GHz 5.5GHz
Termination :
SMA Male
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height (Max) :
3.374 85.70mm
Antenna Type :
Dome
Height :
85.6996mm
Frequency Group :
Wide B
Feature :
LNA, Filter
VSWR :
2, 1.7
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GLONASS, GPS, LTE
Gain :
2.4dBi, 1.7dBi, 32dBi, 2.4dBi, 2.1dBi, 3.8dBi
Number of Bands :
6
Series :
Pantheon
Mount :
Panel
Ratings :
IP67
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
8 Weeks
Lead Free :
Lead Free
RF Family/Standard :
Cellular, Navigation
Frequency Range :
700MHz~800MHz 824MHz~960MHz 1.575GHz~1.602GHz 1.71GHz~2.17GHz 2.4GHz~2.5GHz 5GHz~5.9GHz
Mounting Type :
Panel Mount
Datasheets
MA700.A.ABC.001
Taoglas MA700.A.ABC.001
6 Bands Dome Wide B Panel Mount SMA Male 750MHz 892MHz 1.588GHz 1.9GHz 2.4GHz 5.5GHz 2.4dBi, 1.7dBi, 32dBi, 2.4dBi, 2.1dBi, 3.8dBi Bulk 3.374 85.70mm GLONASS, GPS, LTE