M85049/88-19W02
Mfr.Part #
M85049/88-19W02
Manufacturer
Amphenol Pcd
Description
CONN BACKSHELL BANDING SZ 19 F
Manufacturer :
Amphenol Pcd
Cable Opening :
0.640 (16.26mm)
Plating :
Cadmium
Shell Material :
Aluminium
Series :
Military, SAE AS85049
Type :
Backshell, Banding
Shielding :
Unshielded
Diameter - Outside :
1.520 (38.61mm)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Color :
Olive
Published :
Cable Exit :
180°
Shell Size - Insert :
19 F