M85049/25-05Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M85049/25-05Z
Manufacturer
Amphenol Interconnect India
Description
BACKSHELL STRAIGHT NON ENV-EMI/R
Manufacturer :
Amphenol Interconnect India
Product Category :
Backshells and Cable Clamps
Thread Size :
Product Status :
Active
Ingress Protection :
Cable Exit :
180°
Series :
Military, SAE AS85049
Package :
Bag
Shell Size - Insert :
8
Features :
Clamp Screws
Material :
Aluminum Alloy
Plating :
Zinc Cobalt
Diameter - Outside :
0.620" (15.75mm)
Cable Opening :
0.130" ~ 0.250" (3.30mm ~ 6.35mm)