M83723/98S24619
Mfr.Part #
M83723/98S24619
Package / Case
Module
Description
M83723/98S24619
Circular Connector Assemblies
Voltage - Output 1 :
5V
Number of Outputs :
1
Efficiency :
82%
Series :
0RLC-10T
Packaging :
Tray
Base Product Number :
M83723/98
Current - Output (Max) :
2A
Product Status :
Active
Voltage - Output 2 :
Voltage - Input (Max) :
72V
Type :
Isolated Module
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Min) :
36V
Package / Case :
Module
Voltage - Output 3 :
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package :
Bag
Voltage - Isolation :
1.5kV
Features :
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Size / Dimension :
1.91 L x 0.98 W x 0.48 H (48.5mm x 24.9mm x 12.1mm)
Power (Watts) :
10W