M83723/98S22397
Mfr.Part #
M83723/98S22397
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
M83723/98S22397
Circular Connector Assemblies
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
VCTCXO
Package :
Strip
Function :
Amplitude Control
Frequency Stability :
±1ppm
Current - Supply (Max) :
23mA (Typ)
Series :
QuikXO
Frequency :
40.056 MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
Crystal
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA (Typ)
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Base Product Number :
M83723/98
Absolute Pull Range (APR) :
±8ppm