M83723/96A10069L
Mfr.Part #
M83723/96A10069L
Manufacturer
RMS
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
M83723/96A10069L
Circular Connector Assemblies
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 160°C
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
100ppm/°C
Resistance :
169 Ohms
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
GP
Size / Dimension :
0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W