M83723/95R12128
Mfr.Part #
M83723/95R12128
Manufacturer
RMS
Package / Case
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet
Download
Description
M83723/95R12128
Circular Connector Assemblies
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type :
Through Hole
Protection Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Output :
30mA
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.1V
Voltage - Input (Max) :
16V
Control Features :
Number of Regulators :
1
Package / Case :
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
TO-92-3
Output Configuration :
Positive
Series :
S-812C
Voltage Dropout (Max) :
0.95V @ 10mA