M83723/95R10028
Mfr.Part #
M83723/95R10028
Manufacturer
RMS
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
M83723/95R10028
Circular Connector Assemblies
Resistance :
2.87 MOhms
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Package :
Bag
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Product Status :
Active
Composition :
Metal Film
Base Product Number :
M83723/95
Failure Rate :
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.145 Dia x 0.344 L (3.68mm x 8.74mm)
Series :
Military, MIL-R-10509/1, RN60
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W