M83723/95K1002Y
Mfr.Part #
M83723/95K1002Y
Manufacturer
RMS
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
M83723/95K1002Y
Circular Connector Assemblies
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Voltage - Rated :
100V
Lead Style :
Series :
VJ High Q
Package :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Capacitance :
120 pF