M83723/91R24619L
Mfr.Part #
M83723/91R24619L
Manufacturer
RMS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
M83723/91R24619L
Circular Connector Assemblies
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency Stability :
±30ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Series :
SXT114
Package :
Bulk
Type :
MHz Crystal
Height - Seated (Max) :
0.018 (0.45mm)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency :
32 MHz
Load Capacitance :
8pF
Size / Dimension :
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Operating Mode :
Fundamental
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C