M83723/87R10066
Mfr.Part #
M83723/87R10066
Manufacturer
RMS
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
M83723/87R10066
Circular Connector Assemblies
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10µA @ 3V
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
M83723/87
Power - Max :
1W
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2V @ 100mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2V
Supplier Device Package :
Base Part Number :
SMAJ4735
Impedance (Max) (Zzt) :
2 Ohms