M83723/87A2016NL
Mfr.Part #
M83723/87A2016NL
Description
M83723/87A2016NL
Circular Connector Assemblies
Product Type :
Thick Film Resistors
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product :
Thick Film Resistors SMD
Voltage Rating :
200 V
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Width :
0.8 mm
RoHS :
Details
Length :
1.6 mm
Resistance :
2.05 MOhms
Height :
0.45 mm
Mounting Style :
PCB Mount
TT Electronics
Packaging :
Cut Tape
Series :
LHVC
Brand :
Welwyn Components / TT Electronics
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Subcategory :
Resistors
Tolerance :
1 %