M83723/87A2016N
Mfr.Part #
M83723/87A2016N
Description
M83723/87A2016N
Circular Connector Assemblies
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage Rating :
200 V
Product :
Thick Film Resistors SMD
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Brand :
Welwyn Components / TT Electronics
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Series :
LHVC
RoHS :
Details
Width :
0.8 mm
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Length :
1.6 mm
Height :
0.45 mm
Resistance :
2.05 MOhms
Technology :
Thick Film
TT Electronics
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Thick Film Resistors
Packaging :
Cut Tape
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Tolerance :
1 %