M83723/86R14156
Mfr.Part #
M83723/86R14156
Manufacturer
RMS
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
M83723/86R14156
Circular Connector Assemblies
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Base Product Number :
M83723/86
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Metal Film
Series :
CMF
Resistance :
1.28 MOhms
Supplier Device Package :
Axial
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package :
Bag
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C