M83723/86R14077
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M83723/86R14077
Manufacturer
RMS
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
M83723/86R14077
Manufacturer :
RMS
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Color :
White
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
1.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.85V
Millicandela Rating :
105.5mcd
Package :
Tape and Reel (TR)
Viewing Angle :
120°
Supplier Device Package :
SMD
Current - Test :
5mA
Lens Size :
1.50mm x 1.00mm
Series :
Mini TOPLED
Features :
Configuration :
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Size / Dimension :
2.00mm L x 1.40mm W