M83723/86R10207
Mfr.Part #
M83723/86R10207
Manufacturer
RMS
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
M83723/86R10207
Circular Connector Assemblies
Resistance :
46.4 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Series :
CMF
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate :
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Axial
Package :
Bag
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Base Product Number :
M83723/86
Product Status :
Active
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)