M83723/86G1005Y
Mfr.Part #
M83723/86G1005Y
Manufacturer
RMS
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
M83723/86G1005Y
Circular Connector Assemblies
Base Product Number :
M83723/86
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
SG73S-RT
Height - Seated (Max) :
0.016 (0.40mm)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Composition :
Thick Film
Resistance :
1.02 kOhms
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Tolerance :
±1%
Product Status :
Active
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C