M83723/85R2461N
- Mfr.Part #
- M83723/85R2461N
- Manufacturer
- Conesys
- Description
- CONN RCPT MALE 61POS GOLD CRIMP
- Manufacturer :
- Conesys
- Product Category :
- Circular Connector Assemblies
- Coupling Type :
- Threaded
- IEC Conformance :
- No
- Number of Terminals :
- 61
- Body Orientation :
- Straight
- Minimum Operating Temperature (°C) :
- -65
- Polarization :
- N
- Maximum Operating Temperature (°C) :
- 200
- Product Diameter (mm) :
- Type :
- Circular
- Mating Style :
- Threaded
- Maximum Voltage Rating :
- 850VDC|600VAC