M83723/85R1005YL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M83723/85R1005YL
Manufacturer
RMS
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
M83723/85R1005YL
Manufacturer :
RMS
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Base Product Number :
M83723/85
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Composition :
Thick Film
Tolerance :
±1%
Series :
RMEF
Failure Rate :
Number of Terminations :
2
Resistance :
51.1 kOhms
Features :
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Ratings :
AEC-Q200
Package :
Bulk
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Size / Dimension :
0.120 L x 0.063 W (3.05mm x 1.60mm)