M83723/85R1005Y
Mfr.Part #
M83723/85R1005Y
Manufacturer
RMS
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
M83723/85R1005Y
Circular Connector Assemblies
Product Status :
Active
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Package :
Bulk
Size / Dimension :
0.120 L x 0.063 W (3.05mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package :
Composition :
Thick Film
Series :
RMEF
Resistance :
51.1 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Base Product Number :
M83723/85
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C