M83723/85R10028L
Mfr.Part #
M83723/85R10028L
Manufacturer
RMS
Package / Case
SC-76, SOD-323
Datasheet
Download
Description
M83723/85R10028L
Circular Connector Assemblies
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±2%
Product Status :
Active
Package :
Bag
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2µA @ 1V
Power - Max :
200mW
Base Product Number :
M83723/85
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms