M83723/85K22329L
Mfr.Part #
M83723/85K22329L
Description
M83723/85K22329L
Circular Connector Assemblies
Coil Insulation :
Must Operate Voltage :
192 VAC
Release Time :
25 ms
Package :
Box
Termination Style :
Plug In
Seal Rating :
Coil Resistance :
22 kOhms
Relay Type :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Release Voltage :
72 VAC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
240VAC
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max
Contact Material :
Silver Cerium (AgCe)
Operate Time :
25 ms
Series :
Coil Current :
5 mA